Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza na kolejny wykład!

Zapraszamy na kolejny wykład, organizowany w ramach serii “Wokół Krytyki Społecznej”. Tym razem naszym gościem będzie dr Tomasz Markiewka, którego wykład odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 11:30 w auli S208. Poniżej opis oraz biogram.

“Jak zmienia się społeczeństwo? Teoria i praktyka”

Jak dokonać udanej transformacji energetycznej? Jak walczyć skutecznie o prawa wykluczonych grup? Jak zmieniać system?

Niemal każdy ma jakąś roboczą teorię na ten temat. Co jest skutecznym,
a co nieskutecznym sposobem zmieniania społeczeństwa. W rzeczywistości jednak brak sprawdzonej teorii socjologicznej, filozoficznej czy psychologicznej na temat takich zmian. Wszystko, co mamy to historyczne poszlaki. Zagmatwane historie ruchów społecznych walczących o zmianę.

Czy da się z tych okruchów ukuć choćby zalążek teorii zmiany społecznej? Spróbujmy.

biogram:

T.S. Markiewka, filozof, tłumacz, publicysta. Wykłada na Uniwersytecie
Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor książek „Język neoliberalizmu”
(2017), „Gniew” (2020), „Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o
klimat” (2021) oraz „Nic się nie działo. Historia życia mojej babki”
(2022).

Data publikacji: środa, 10. Kwiecień 2024 - 15:50; osoba wprowadzająca: Beata Kwiatkowska Ostatnia zmiana: środa, 10. Kwiecień 2024 - 15:50; osoba wprowadzająca: Beata Kwiatkowska